novinky
naši zákazníci
kontakt
o nás
zahlavi
 
Cestovní ruch
Didaktika
Dodávky vybavení
 

didaktika-3Didaktika

Této problematice jsme se začali intenzivně věnovat od roku 2012. Hledali jsme způsob jak zúročit svoje mnohaleté zkušenosti s tvorbou multimediální prezentací a propagačně naučných her. Naše pozornost se logicky zaměřila na vzdělávání.

V roce 2012 jsme se podíleli na vývoji didaktické stavebnice elektronických obvodů s názvem T-DIDACTIC, určenou pro výuku studentů středních a vysokých škol s úplným nebo částečným elektrotechnickým zaměřením.

V roce 2013 jsme připravili první sadu výukových materiálů a učebnic pro specializovaná školení v oblasti průmyslové automatizace. Pro naše zákazníky zajišťujeme také programování a vizualizace interaktivních vyúkových panelů např. pro otopné soustavy.

Od roku 2014 se podílíme na vydání zatím největšího balíku 28 elektronických učebnic v ČR s doložkou MŠMT pro SOU a SOŠ Brno-Bosonohy. Jedná se o učebnice pro technologii a odborný výcik pro tři ročníky 9 oborů ze stavebnictví. Průměrný rozsah jedné učebnice činí 150 stran.


Naše řešení elektronických učebnic

Cíl - vytvořit multiplatformní el. učebnice s multimediálním a interaktivním obsahem určené pro využití žáky ve školní i domácí přípravě na stolních počítačích i prostřednictvím tabletů.

Vyvinutá elektronická učebnice je platformě nezávislá. Lze ji otevřít a provozovat na platformách nejrozšířenějších operačních systémů pro desktopová zařízení (Microsoft Windows, Mac OS X) i mobilních zařízení - tablety (iOS, Android). Ve všech operačních systémech je učebnice čitelná (texty a obrázky) bez změny rozložení dokumentu, jsou zachovány funkce hypertextových odkazů, a je zajištěna plná funkčnost všech níže jmenovaných funkcionalit.


sony-tabletInteraktivní a multimediální elektronická učebnice obsahuje:

- Texty
- Obrázky a fotografie
- Audio nahrávky
- Video nahrávky
- Animace, nákresy a schémata
- Ovládací prvky, hypertextové odkazy

Celý obsah může tvořit jeden souvislý celek, čímž je myšleno, že například hypertextové odkazy budou součástí textů a obdobně animace jsou zasazeny přímo do textu, který takto vložené animace (nebo jiný multimediální obsah) obtéká a tvoří dohromady jednu stránku elektronické učebnice.

Na začátku každé učebnice je vhodnou formou uveden její obsah, který je strukturovaný jako v klasické knize. Tento obsah je hypertextový - po kliknutí na příslušnou kapitolu se automaticky otevře příslušná strana se zvoleným obsahem dané kapitoly.

- Texty nebo obrázky lze označit a vykopírovat do jiné aplikace.
- K jednotlivým objektům dokumentu lze vkládat poznámky.
- V rámci učebnice se mohou kdekoliv vyskytovat aktivní odkazy na jiné zdroje (web, nebo přiložené soubory na CD nosiči), nebo na jiné strany učebnice.
- Čtečky podporují fulltextové vyhledávání ve všech částech elektronické učebnice.


Naše platformy pro elektronické publikování

- El. učebnice určené pro stolní počítače a notebooky exportujeme do interaktivního PDF. Jeho prohlížeč lze zdarma stáhnout z internetu. Tyto učebnice je možné předat žákům na vhodném datovém nosiči, nebo si je mohou stáhnout z internetu.

- Pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS - používáme speciální čtečku vyvinutou třetí stranou, kterou si uživatelé zdarma stáhnou a pak si stáhnou také jednotlivé učebnice, které si v ní prohlížejí.

- Pro využití prostřednictvím webového prohlížeče pak volíme převod do struktury www stránek v HTML5. 

© Všechna práva vyhrazena pro TIS-systems, v.o.s.